Jesienny rajd nad Jeziorem Szmaragdowym  


W dniu 24 września 2017 roku odbył się 42 Zlot Turystyczny im. Stefana Kaczmarka w Szczecinie. Dwudziestoosobową grupą gimnazjalistów z klasy 2 i 3 wraz z opiekunami, panią Sylwią Kowalczyk oraz panią Ewą Podbrzeską wybraliśmy się na rajd nad Jezioro Szmaragdowe.

Trasa rozpoczęła się w Podjuchach i wynosiła około 8 km. Wędrując najtrudniejszymi szlakami w Puszczy Bukowej można była zauważyć piękny krajobraz rzeźby m29łodoglacjalnej liczne wąwozy oraz wzniesienia . Mogliśmy podziwiać pomniki przyrody np. Dąb ,,Myśliwych ‘’ czy Buki Zwyczajne mające około 150 lat . Nasz rajd kończyła wędrówka po koronie Jeziora Szmaragdowego.

Na miejscu przygotowano drobny poczęstunek, a uczestnicy przy ognisku mogli upiec kiełbasę. Na mecie były także gry i zabawy, np. zawody w jedzeniu pączków. Wszyscy świetnie się bawili!

Trasa rajdu:

Podjuchy Dworzec PKP- szlak czarny –ul. Smocza szlak żółty-Dolina Jeziorna –Polana Psie Pole –szlak niebieski –Droga graniczna-ścieżka spacerowa nad Jeziorem Szmaragdowym –Polana Słoneczna

Zapraszamy na kolejne rajdy turystyczne !!!

DSCN4928DSCN4953DSCN4931DSCN4936 

DSCN4949DSCN4943DSCN4934DSCN4951 
DSCN4929DSCN4932DSCN4926