Przedstawienie „Delicja” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza: historia Gianniego Trombino i Kluski z rodziny Spaghettich

W dniu 9 października 2023 roku klasy 1c, 2a i 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczecinie wybrały się na przedstawienie „Delicja” do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Przedstawienie opowiadało historię Gianniego Trombino, delicjanina, który zdaje się być idealnym mieszkańcem tego miasta. Jest mistrzem renowacji przypalonych patelni, za co otrzymał tytuł króla. Jednak Gianni skrywa pewien sekret. W rzeczywistości jest on bardzo nieśmiałym i wycofanym człowiekiem.

Pewnego dnia w Delicji pojawia się Kluska, ciekawski chłopiec z rodziny Spaghettich. Kluska szybko odkrywa sekret Gianniego i postanawia mu pomóc. Wspólnie odkrywają, że perfekcja nie jest drogą do szczęścia.

Dzieci z klas 1c, 2a i 3a bardzo dobrze bawiły się na przedstawieniu. Były zachwycone humorem i muzyką. Po spektaklu dzieci rozmawiały z aktorami i muzykami.