Zajęcia z edukacji przyrodniczej w klasie 3b


Klasa 3b gościła panią Katarzynę Kucier – architekta krajobrazu, na zajęciach w ramach edukacji przrodniczej.

Zajęcia były arcyciekawe, gdzie uczniowie mogli poznać tajniki zawodu architekta.

Pani Kasia zaprojektowała nasz ogród szkolny, a wspólnie z rodzicami stworzyliśmy wspaniałe miejsce do zajęć. W naszym ogrodzie znalazły się różnorodne rośliny, np. jedno z najstarszych drzew na świecie – miłorząb japoński (roślina iglasta). Dzień zakończyliśmy wspólnym wyjściem po okolicy. Podczas spaceu pani Kasia przekazywała ciekawostki o roślinach. Odpowiadała na pytania uczniów, które dotyczyły życia i ochrony roślin.

Była to wspaniała lekcja przyrody, która być może, zachęci dzieci w przyszłości do wykonywania tak potrzebnego zawodu.

Dziękuję Pani Katarzynie Kucier za zorganizowanie spotkania.