Turystycznie w Kliniskach


W dniu 17.04.2019r.  nasi turyści wybrali się do Ośrodka  Edukacji Przyrodniczego-Leśnego w Kliniskach.  W Ośrodku mieści się ekspozycja dydaktyczno-przyrodnicza pt. „Mieszkańcy lasu”, w której znajdują się eksponaty łosia, wilka, borsuka, bielika, puszczyka i wiewiórki, a to wszystko w leśnej scenerii. Wybraliśmy się do  miejscowości Zabród ,gdzie nadleśnictwo posiada ścieżkę edukacyjną „Uroki doliny Iny”. Trasa ścieżki biegnie przez teren leśny, nadrzecze łąki oraz przy starorzeczu Iny. Ścieżka posiada 17 przystanków edukacyjnych, a jej długość to 4km.Mogliśmy poznać drzewostan występujący w Puszczy Goleniowskiej ,na podstawie kart pracy omawialiśmy drzewa iglaste oraz liściaste . Wybraliśmy się również do zagrody konika polskiego ,w której przebywa 40 koni w stanie dzikim. Na koniec mogliśmy upiec sobie pyszne kiełbaski . Wyjazd ten był nagrodą  dla najbardziej aktywnych turystów, ponieważ mogliśmy wykorzystać nagrodę pieniężną za działalność turystyczną w roku 2017/18.

Opiekunowie wycieczki :

  1. Maria Kucharska i p. Sylwia Kowalczyk