Wycieczka do Warszawy klasy 2d i 3e


W dniu 04.05.2018 r.  uczniowie klasy 2d i 3e wraz z opiekunami p. Małgorzatą Kryk oraz Sonią Pańczuk – Mura udali się na pięciodniową wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowy,który dla młodych kibiców z naszej szkoły był spełnieniem marzeń. Sobota to trochę historii…Zwiedzilismy część muzealną Zamku Królewskiego i obejrzeliśmy film na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojny obiektu. Popołudnie spędziliśmy w Centrum Kopernika- jednym z najwiekszych ośrodków nauki w Polsce. Wieczorem udaliśmy się do Narodowego Banku Polskiego, gdzie odbyły się warsztaty na temat historii pieniądza. Późnym wieczorem wjechaliśmy na 30 piętro Pałacu Kultury i nauki, skąd podziwialiśmy nocną panoramę Warszawy. Kolejny dzień to wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem ( Cmentarz Wojskowy, Krakowskie Przedmieście, Starówka, Grób Nieznanego Żołnierza itp.). W poniedziałek rano odbyły się warsztaty w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie klasa 2 d udała się do Pałacu Łazienkowskiego, a klasa 3 e do Najwyższej Izby Kontroli. Popołudnie spędziliśmy na zwiedzaniu Belwederu. O godzinie 19.00 wybraliśmy się na spektakl do Teatru Kwadrat „Szalone nożyczki”. W ostatni dzień rano poszliśmy na lekcję dotyczącą GPW, która odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.
  Wycieczka pozostawiła po sobie wiele wrażeń i zmęczenie… w ciągu 5 dni przeszliśmy na nogach 70 km. A już niedługo umieścimy filmową relację z całego pobytu.
Uczniowie klasy 2d i 3 e