KOLEJNY POLONISTYCZNY SUKCES!!!


10 maja 2018 roku w Książnicy Pomorskiej odbył się Wielki Finał Lekturiady.

Naszą  szkołę, w dwóch kategoriach wiekowych reprezentowały:

Zofia Białkowska z kl. VII ,,a”, która otrzymała Nagrodę Specjalną Prezesa Polskiego Radia Szczecin (udział w nagraniu jednej z produkcji Polskiego Radia Szczecin) oraz Martyna Wycichowska z kl. III ,,a”, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas gimnazjalnych.

Sukcesu uczennicom oraz opiekunkom merytorycznym: Pani Iwonie Gajdzińskiej i Pani Małgorzacie Malewskiej  – GRATULUJEMY!!!

W wieloetapowym konkursie: ,,Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”, organizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Książnicę Pomorską oraz Polskie Radio Szczecin brali udział wszyscy uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej.  Wybierali oni przez głosowanie – lektury, w których razem z nauczycielami, szukali tego, co jeszcze nie odkryte: urody słowa i piękna języka.

Wcielali się w role wybranych przez siebie bohaterów literackich i prezentowali krótkie scenki z nimi związane.

II etap konkursu polegał na wyłonieniu najlepszego szkolnego lektora.

Cieszymy się z tego, że nasi uczniowie, oprócz kreatywności i zaangażowania zdobywają prestiżowe nagrody i dają sobie szanse na przeżycie ciekawej przygody.