Wycieczka do teatru

Dnia 06.12.2017r. udaliśmy się po raz drugi na wycieczkę do teatru die Uckermärkischen Bühnen w Schwedt.

O godzinie 9:15 przyjechał po nas autobus, po czym wyruszyliśmy do Niemiec. Kiedy dotarliśmy na miejsce, każdy z nas dostał bilety i po pewnym czasie przedstawienie rozpoczęło się. Spektakl teatralny pt.: „Zwerg Nase” był po niemiecku, jednak od czasu do czasu, jedna z aktorek tłumaczyła przedstawienie na język polski.
Opowiadał o historii dziewczyny i jej chłopaka, na których zła wiedźma rzuciła zaklęcie.

Po przedstawieniu udaliśmy się do centrum handlowego – ,,Oder Center”, w celu zrobienia zakupów i zjedzenia obiadku. Mieliśmy na to godzinę. Kupiliśmy również nasze ulubione deserki, przysmak kuchni północnoniemieckiej Rote Grütze.

Droga powrotna minęła mi bardzo szybko i przyjemnie, śpiewaliśmy przeróżne piosenki i opowiadaliśmy sobie żarty. Do Szczecina wróciliśmy około godziny 16. Bardzo nam się podobało. Szkoda, że to ostatni rok w tej szkole, bo chętnie byśmy pojechali na taki wyjazd kolejny raz

Kuba Kunze 3c