Wielkie Morskie Talenty Szczecińskich Przedszkolaków na Konkursie „Bałtyckie Morze”!

Szczecińskie przedszkola z osiedla Zawadzkiego znów udowodniły, że w małych sercach bije wielka morska pasja! W ramach działalności naszego szkolnego koła żeglarskiego odbył się niezwykły konkurs piosenki morskiej i żeglarskiej, zatytułowany „Bałtyckie Morze”, który przyciągnął uwagę zarówno najmłodszych uczestników, jak i ich rodzin oraz społeczności lokalnej.

Konkurs, który był organizowany po raz kolejny, stał się doskonałą okazją do wyrażenia kreatywności, pasji oraz miłości do morza i żeglarstwa. Przedszkolaki, wspólnie z opiekunami i nauczycielami, przygotowywały swoje utwory, snując marzenia o wielkich przygodach na falach Bałtyku oraz odkrywając piękno i tajemnice morskiego świata.

Dzięki zaangażowaniu dzieci i wsparciu ze strony rodziców oraz kadry pedagogicznej, konkurs „Bałtyckie Morze” stał się niezapomnianym wydarzeniem, które dodatkowo umocniło więzi społeczności naszego osiedla. Każda prezentacja była nie tylko wyrazem talentu i pasji, lecz także sposobem na podkreślenie wartości takich jak współpraca, kreatywność i odwaga.

Wspaniałe stroje, malownicze dekoracje i przemyślane teksty piosenek zaskoczyły i oczarowały publiczność zgromadzoną na sali. Melodie nucące o przygodach na pokładzie, o mewach nadlatujących nad falami oraz o tęsknocie za szerokim horyzontem, poruszyły serca wszystkich obecnych.

Konkurs „Bałtyckie Morze” nie tylko promuje morską kulturę i tradycje, ale także rozwija w dzieciach szacunek dla przyrody oraz zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. To także doskonała okazja do integracji środowiska przedszkolnego z lokalną społecznością żeglarską, co jest ważnym elementem edukacji społecznej i regionalnej.

Oprócz wspaniałych występów muzycznych, dzieci uczestniczyły także w dodatkowych zajęciach na terenie szkoły, poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy. Z myślą o bezpieczeństwie naszych najmłodszych żeglarzy, przygotowaliśmy specjalne warsztaty, podczas których uczestnicy mogli zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, poznając zasady udzielania pomocy w przypadku różnych rodzajów obrażeń oraz sytuacji, które mogą wystąpić na morzu czy nad brzegiem.

Dziękujemy przede wszystkim  przedstawicielom sekcji Edukacji morskiej działającej przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie,  wszystkim uczestnikom, ich opiekunom,  którzy przyczynili się do powodzenia tego wyjątkowego konkursu. Jesteśmy dumni z talentów i zaangażowania naszych najmłodszych żeglarzy i morskich entuzjastów!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń organizowanych przez nasze szkolne koło żeglarskie oraz do wsparcia naszych przedszkolnych talentów w ich morskich pasjach!

Zapraszamy na pokład! Wielkie morskie przygody czekają na nas!