Uczniowie klasy 3a odwiedzili Publiczne Przedszkole na 75 i zaprezentowali bajkę kamishiba o paprykarzu szczecińskim

Dziś, 3 października 2023 roku, uczniowie klasy 3a z odwiedzili Przedszkole Publiczne na u 75. W ramach współpracy Szkolnego Koła Żeglarskiego i zaprzyjaźnionego przedszkola zaprezentowaliśmy przedszkolakom bajkę kamishiba o paprykarzu szczecińskim.

Bajka opowiadała o przygodach dziewczynki, która odzyskuje skradziony przepis na legendarnego paprykarza.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki. Po jej zakończeniu miały okazję wziąć udział w warsztatach, podczas których same mogły stworzyć własną bajkę kamishiba.

Nauczyciele byli bardzo zadowoleni z przebiegu wizyty. Podkreślali, że takie spotkania są doskonałą okazją do integracji dzieci z różnych środowisk oraz promocji kultury regionalnej.

#edukacja #kultura #integracja #dziecięcafantazja #paprykarzszczeciński #kamishiba #dzieci #przedszkole #Szczecin #SP2