Mikołajki na sportowo


Uczniowie klasy 2b i wolontariusze z LO uczestniczyli w Mikołajkach na sportowo. W spotkaniu „Polsko-Niemieckie Mikołajki z Mistrzem Sportu 2022” uczestniczyło ok. 300 dzieci, w wieku 6-8 lat, które miały okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami sportu, spotkać i porozmawiać z ich gwiazdami, wreszcie popróbować sił w zmaganiach sportowych. Wszystko to odbywało w sali sportowej SP 35. Wśród zaproszonych sportowców byli paraolimpijczycy Jolanta Majka, Joanna Oleksiuk, Paulina Woźniak i Tomasz Kaźmierczak oraz sportowcy reprezentujących różne dyscypliny sportowe m.in Maria Liktoras, Bartosz Ława. Oprócz rywalizacji sportowych, były również zajęcia plastyczno-techniczne, np. malowanie drewnianej bombki, malowanie torby świątecznej, strojenie piernika, ubieranie choinki. Na koniec imprezy dzieci spotkały się z Mikołajem oraz otrzymały różnorodne gadżety, medale i dyplomy. A nagrodą dla wolontariuszy były uśmiechy najmłodszych. Organizatorem spotkania był Dom Kultury SŁOWIANIN