TURYŚCI W PAŁACOWYM UNIWERSYTECIE FANTASTYCZNYM!!!


W dniu 01.02.2020r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych przez Pałac Młodzieży. Zainteresowały nas atrakcje zarówno dla osób ceniących sobie prelekcje w Katedrze Wiedzy Zbędnej, jak i rekonstrukcje historyczne w Katedrze Światów Alternatywnych. Był czas i miejsce na pozyskanie nowych książek podczas Fantastycznego Kiermaszu w Katedrze Liter Żywych, jak i zagłębienie się we wspaniały świat gier planszowych czy RPG w ramach Katedry Gier Wszelakich. Amatorzy sztuk wizualnych podziwiali atrakcje w Katedrze Sztuk Fantastycznych. Uczestniczyliśmy również w prelekcji ,,Szczecin-Gwiezdne Miasto Oriona” podczas , której pan Tomasz Wieczorek miejski przewodnik Szczecina w ciekawy sposób opowiadał ,gdzie można spotkać Gryfa, Centaura, Krasnala, Sfinksa . Przedstawił również symboliczne miejsca naszego miasta oraz przybliżył nam tajemnicze legendy Szczecina .Mogliśmy również podziwiać pokazy chemiczne, iluzjonistyczne a także wykonać magiczną różdżkę Harrego Pottera.

Opiekunami były p. Ewa Podbrzeska i p. Sylwia Kowalczyk