Rajd „To już jesień”


W dniu 19 października 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie pt,,To już jesień ‘’ zorganizowanym przez PTTK. Rajd prowadził przewodnik turystyczny p. Janusz Wesołek, który w ciekawy sposób przybliżył nam historię Szczecina oraz omówił ciekawe miejsca przyrodnicze podczas trasy rajdu. Na mecie rajdu mogliśmy posilić się jabłkiem oraz czekoladą otrzymaliśmy również znaczki turystyczne i pamiątkowy dyplom . W rajdzie uczestniczyło 22 uczniów z naszej szkoły , pokonaliśmy trasę 8 km. Zapraszamy na kolejne wędrówki .

Opiekunami rajdu były :
p. Ewa Podbrzeska
p .Sylwia Kowalczyk

Trasa 1 Jasne Błonia – Pomnik Czynu Polaków -Park Kasprowicza – Ogród Dendrologiczny im. Stefana Kownasa – Ogród Botaniczny (Syrenie Stawy) – Las Arkoński (pętla tramwajowa) – Wzgórze Arkony (ruiny wieży Quistorpa) – Kąpielisko Arkonka – jez. Goplany – jez. Głuszec – ul. Miodowa – Polana Biała.