INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA SZCZECINA W LEKKIEJ ATLETYCE


W dn. 14.05.2019r. na stadionie przy ul. Litewskiej przeprowadzono imprezę lekkoatletyczną p.n. Indywidualne Mistrzostwa Szczecina w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzierzy Szkolnej (klsy VII, VIII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum). W zawodach rozegrano wszystkie konkurencje lekkoatletyczne zarówno biegowe jak i techniczne z podziałem na płeć. Zawody były również eliminacjami do Finałów Wojewódzkich, które odbędą się 4 czerwca w Świnoujściu. Zasady eliminacji polegają na tym, że zwycięzca każdej konkurencji awansuje w sposób bezpośredni. Prawo udziału w Finałach Wojewódzkich mają zwycięzcy zawodów powiatowych (miasto Szczecin startuje na prawach powiatu). Do grona finalistów dołączy po czterech uczniów w każdej konkurencji, którzy uzyskają najlepsze wyniki podczas mistrzostw powiatów.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowała się dwójka naszych uczniów, zdobywając awans do zawodów wojewódzkich.

Nasi medaliści:

I m-ce Aleksandra Smolska kl. 3c – 13,53 (100m)

II m-ce Dominik Brzozowski kl. 3b – 11,94 (100m)

Gratulujemy !!!