Lekcja z Gingerbread Man dwujęzycznie w SP nr 2 w Szczecinie


W Szkole Podstawowej nr 2 w ZSO nr 4 odbyła się niezwykła lekcja. Uczniowie klasy 7a z grupy dwujęzycznej z językiem angielskim przeprowadzili ją dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych. W czasie zajęć czytali w języku angielskim i języku polskim historię Gingerbread’a. By ułatwić jej zrozumienie, przygotowali na planszach scenografię wizualizującą tło zdarzeń. Dzięki takiej koncepcji czytania tekstu pierwszoklasiści mogli poczuć się jak widzowie w teatrze szekspirowskim.

Drugą część zajęć wypełniły wspólne ćwiczenia językowe oraz konkurs plastyczny na najładniejszą postać Gingerbread’a. Nie zabrakło też słodkiego akcentu – wszyscy ze smakiem pałaszowali korzenne ciasteczka. Całemu przedsięwzięciu „przyglądał się” bacznie Gingerbread – postać z opowieści wykonana techniką 3D przez siódmoklasistów.

Spotkanie starszych z młodszymi można uznać za udane. Uczniowie klasy siódmej doskonalili swoje umiejętności językowe. Czas spędzony na lekturze i zabawie uświadomił, że warto oderwać się od ekranu monitorów i poczuć się odpowiedzialnym za przyszłość własną i młodszych kolegów. Z kolei młodsi mogli po raz kolejny przekonać się, że warto czytać książki i poznawać te same historie w różnych językach.