Podziemia Szczecina


W sobotę, 24.11.18,w ramach turystycznych zajęć pojechaliśmy na dworzec kolejowy przy ul. Kolumba.Tam, weszliśmy na pierwszy peron i zeszliśmy do schronu pod Dworcem Głównym. Na naszą grupę czekał przewodnik, Pan Jerzy z którym zeszliśmy pod ziemię. Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w największym schronie cywilnym zbudowanym przez Niemców w czasie II wojny swiatowej w Polsce, który mógł podczas nalotów pomieścić 5 tys. osób; wykonane z żelbetonu ściany, mają grubość 3m; głębokość schronu sięga 17m. Pan przewodnik opowiadał o życiu w schronie podczas nalotów a odgłosy alarmów, bombardowań robiły niesamowite wrażenie. Zwiedzanie trasy ” II Wojna Światowa” trwało godzinę. W przyszłym roku planujemy przejście drugą trasą ” Zimna Wojna”.

W zajęciach wzięło udział 25 uczniów, którymi opiekowały się panie: Sylwia Kowalczyk i Maria Kucharska.

Z turystycznym pozdrowieniem, SKKT.