Dzień kropki


Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka …”.

Inspiracją do dnia kropki w naszej szkole stała się książka Peter H. Reynolds. Małą dziewczynka Vashti wstydzi się rysować, ale pod namową swojej nauczycielki rysuje kropkę. Dzieło, które powstało zostaje docenione, nie tylko przez nauczycielkę, ale i pozostałych uczniów. Dziewczynka odzyskuje wiarę w swoje możliwości.

Dzisiaj tak często zapominamy o chwaleniu i dobrym słowie zarówno wobec dzieci, jak i tych wszystkich, z którymi przychodzi nam żyć i współpracować. Osoba Vashti właśnie przypomina nam o tym.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy bardzo chętnie zabraliśmy się do pracy, nie tylko po to żeby otrzymać pochwałę, ale przede wszystkim aby zmierzyć się z samym sobą. Dzień minął nam bardzo miło, a kolorowe kropki, które pojawiły się na naszych ubraniach i twarzach dodatkowo zmotywowały nas do pracy. Szukaliśmy kropki w sali, ćwiczeniach oraz sami malowaliśmy je na kartce. Dzięki wizycie specjalnego gościa mogliśmy poznać wyjątkową historię małej Vashti, a teatrzyk kamishibai zwizualizował treści zawarte w historii. Dziękujemy wszystkim klasom, które dołączyły do naszej akcji.