Konkurs Wiedzy Morskiej w ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej


07.06.2018 roku na przystani w Centrum Żeglarskim w Szczecinie odbyła się druga część Konkursu Wiedzy Morskiej w ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Po części teoretycznej konkursu przyszła pora na część praktyczną, czyli rywalizację na wodzie łodziami typu DZ. Drużyna gimnazjum w składzie : Szymon Faron, Hubert Mosiejczuk, Adam Owczarek i Gabriela Walkowiak zdobyła III miejsce. Jako jedną z nagród jest rejs jachtem kpt. Borchardt na trasie Szczecin – Kłajpeda – Gdańsk w ramach projektu „Rejsy odkrywców – szlakiem miast partnerskich miasta Szczecin”.

Ponadto Hubert Mosiejczuk zajął w rywalizacji indywidualnej II miejsce.

W wyścigi łodziami typu DZ drużyna liceum zajęła również II miejsce.