Starsi dla młodszych


Dnia 28.05.2018r. uczennice klasy III naszego gimnazjum Kornelia, Kaja, Małgorzata  oraz Katarzyna pod okiem Pani Urszuli Olek, w ramach akcji „Starsi dla młodszych” oraz zakończenia projektu „Trzymaj formę” odwiedziły uczniów pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 2. Na początku zapoznały się z dziećmi i zaprezentowały krótkie przedstawienie o wpływie złego odżywiania na zdrowie. Następnie zachęciły dzieci i rozpoczęły wspólną rozgrzewkę a potem wspólnie przystąpiły do zabaw. Pierwsza zabawa to „piramida zdrowego żywienia”, zadaniem dzieci było przyklejanie odpowiednich karteczek z artykułami spożywczymi w odpowiednie pola piramidy. Następnie grupa bawiła się z dziećmi w „grające krzesełka” oraz „spacerek przez muzykę”. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, a także mały poczęstunek składający się z świeżo wyciśniętego soku z owoców i owocowych koreczków.