Turniej piłki siatkowej


7 lutego br. o godz. 16:00 odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej  o Puchar Dyrektora ZSO nr 4. Organizowany był w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klas 2B i 2A gimnazjum.

W imprezie uczestniczyły drużyny: uczniów gimnazjum i liceum, nauczycieli naszej szkoły, rodziców,  parafian  oraz rady osiedla. Przed rozpoczęciem zebrani zostali kapitanowie każdej z drużyn w celu ustalenia zasad i przebiegu gry. W trakcie rozpoczęcia krótko przedstawiona została historia piłki siatkowej wraz z głównymi osiągnięciami Polaków w tej dziedzinie. Mecze w fazie grupowej rozgrywane były do dwóch wygranych setów (set do 15 punktów), a w meczu o 3 miejsce i finale do 25 punktów. Wyniki starć pojawiały się na bieżąco na tablicy, dzięki czemu każdy mógł śledzić przebieg rywalizacji. Drużyny zwycięskie stoczyły ze sobą pojedynek o 1 miejsce, natomiast drużyny, którym udało się wyjść z fazy grupowej z 2 pozycją  o 3 miejsce w turnieju. Ostatecznie, ku zaskoczeniu wszystkich,  zwycięską drużyną okazała się reprezentacja rodziców naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło licealistom, a trzecie  nauczycielom. Podczas turnieju zebranym gościom  towarzyszyły ogromne emocje. Po ogłoszeniu wyników najlepszym drużynom zostały wręczone puchary oraz dyplomy. Pucharem  nagrodzony także został  najwszechstronniejszy uczestnik, którym okazała się uczennica klasy 3LB- Zuzanna Szynkowska. W ramach poczęstunku każdy miał okazję skosztować wypieków domowej roboty i napić się gorącego napoju. O godz. 19:00 turniej oficjalnie dobiegł końca.

Na podium stanęli:

1 miejsce:

 1. Aneta Zierke
 2. Janusz Kulig
 3. Marcin Dyrcz
 4. Tomasz Szymański
 5. Jan Nowak
 6. Marcin Pindera
 7. Piotr Spychalski

2. miejsce:

 1. Izabela Kochanowska
 2. Kasia Witkowska
 3. Bartosz Wichorowski
 4. Wiktoria Kompanowska
 5. Zuzanna Szynkowska
 6. Natalia Gawron
 7. Mikołaj Szymkowiak
 8. Klaudia Przybyła
 9. Radosław Mińko
 10. Paweł Wesner
 11. Jakub Kamusiński

 

3 miejsce:

 1. Wojciech Górecki
 2. Janusz Łazarz
 3. Paweł Chybiński
 4. Michał Basarab
 5. Grzegorz Wójcik
 6. Sylwia Klik
 7. Przemysław Grabicki

Impreza była udana i mamy nadzieję , że w przyszłym roku odbędzie się ponownie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

                                                                                                                              GRUPA PROJEKTOWA