Spotkanie z Podróżnikiem Roku 2015


W dniu 11 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie z Panem Aleksandrem Dobą,  polskim podróżnikiem, kajakarzem i zdobywcą. Pan Aleksander Doba jest fascynującym człowiekiem, który ma na swoim koncie wiele prestiżowych tytułów. Wielokrotnie był medalistom Akademickich Mistrzostw Polski w Kajakarstwie Górskim , w tym dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski. Największą popularność przyniosły mu jednak jego samotne wyprawy kajakiem po Bałtyku i Oceanie Atlantyckim. Samotnie opłynął kajakiem Bałtyk, dotarł za Koło Podbiegunowe Północne do Narwiku. Ocean Atlantycki samotnie przepłynął  dwukrotnie. Pierwsza wyprawa z Senegalu do Brazylii trwała 99 dni, a druga z Portugalii do USA aż 167 dni. Pismo National Geographic  uhonorowało go tytułem Podróżnika Roku 2015.

W spotkaniu z tym niezwykłym człowiekiem uczestniczyła młodzież z klas 1a,7a, 3e oraz członkowie koła żeglarskiego. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o podróżach i trudnościach napotykanych w czasie samotnych wypraw. Zadawali mnóstwo pytań, na które z cierpliwością i życzliwością odpowiadał nasz gość. Pan Aleksander Doba przekonywał naszych uczniów, że warto mieć marzenia i pasje. Należy dążyć do realizacji marzeń bez względu na wiek.