Warsztaty dla przedszkolaków „Mali odkrywcy” Spotkanie z językiem włoskim


Dnia 13-14. 11. 2017 odwiedziły naszą szkołę dzieci z przedszkoli nr 58, 60, 75, Akademia Pana Drozda i Malinowa Edukacja. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez dr Anetę Mika, mgr Urszulę Stachiewicz, mgr Małgorzatę Janczak, mgr Janusza Łazarza, mgr Urszulę Olek i mgr Martę Michałek. 

     Po ciekawym, zabawnym powitaniu i wprowadzeniu w temat, przedszkolaki samodzielnie badały „magiczne” płyny i smaki. W sposób dostosowany do ich wieku przeprowadzały doświadczenia z dziedziny biologii, chemii . Dotyczyły one zmiany zmiany barwy wywaru z czerwonej kapusty pod wpływem różnych roztworów, napięcia powierzchniowego cieczy oraz smaku owoców i warzyw. Każdy z uczestników otrzymał kubeczek z żelkami, za pomocą których będzie mógł przeprowadzić kolejne doświadczenie. Eksperymenty fizyczne to wirujące balony, dymna armatka, wodne i ogniste tornado, hałaśliwe tuby.

    Natomiast uczniowie klasy III liceum ogólnokształcącego – dwujęzycznej z językiem włoskim zorganizowały zajęcia z j. włoskiego , podczas których dzieci uczyły się piosenki , kolorów flagi polskiej i włoskiej oraz powitania.

        Mamy nadzieję, że przedszkolakom podobało się i że jeszcze nas odwiedzą.