Sukcesy szkoły – archiwum


BRĄZ DLA GIMNAZJUM NR 14 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI!!!
17.06.2016

Reprezentacje piłki nożnej dziewcząt i chłopców klas pierwszych Gimnazjum Nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w rozgrywkach „Liga z klasą” organizowanych przez MOS zdobyli III miejsce w Szczecinie – Nasi zawodnicy i zawodniczki otrzymali brązowe medale, dyplom i puchar dla szkoły.

Gratulacje dla piłkarek i piłkarzy!!!

@RCHIWA WOKÓŁ NAS

 13.06.2016
 Uczniowie klasy 2LC ( profil  medyczny): Kasia Gapska, Jakub Chmiel, Piotr Kusyk i Dominik Piotrowski, dnia 9 czerwca 2016 r. wzięli udział w grze miejskiej „@rchiwa wokół Nas”. Konkurs był organizowany pod patronatem: Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Archiwum Państwowego i Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Opiekunem grupy była Barbara Małkowska.

Gratulujemy naszym uczniom zwycięstwa.

BIEGI ROZSTAWNE
 02.06.2016

Bardzo dobre występy naszych sztafet awans  do Finałów Wojewódzkich.

W dn. 23.05.2016 w Szczecinie rozegrane zostały finały miejskie biegów rozstawnych, czyli sztafet: 4x100m i szwedzkiej (100m,200m,300m,400m) dla dziewcząt i chłopców w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Zwycięzcy poszczególnych biegów uzyskali awans do Finałów Wojewódzkich. Najlepsze zespoły w województwie będą reprezentować nasz region w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w Łodzi.  Bardzo dobrze  w Mistrzostwach Szczecina zaprezentowało się nasze gimnazjum wygrywając rywalizację w sztafecie szwedzkiej w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W sztafecie 4x100m na II pozycji uplasowała się sztafeta dziewcząt a III miejsce zajęli chłopcy.         

 Składy sztafet:

 Szwedzka dziewcząt – I miejsce miejsce                                   Szwedzka chłopców – I

100m – Julia Kołpiewicz                                                              100m – Kacper Bańkowski

OSIĄGNIĘCIA Z EDUKACJI PROZDROWOTNEJ

01.06.2016
 W dniu 31 maja uczennice naszego Gimnazjum w ramach akcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Szczecinie wzięły udziału w konkursie wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i odbył się w Zespole Szkół Sportowych ul. Małopolska 22 w Szczecinie.
Nasza ucznnica Zuzanna Kostrzewa z klasy 2A zajęła w konkursie 2 miejsce a Karolina Pieróg z klasy 1 A miejsce 4 . Serdecznie gratulujemy sukcesów .

  Opiekun merytoryczny Anna Nowak

WIOSENNE BIEGI O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SZCZECIN

 29.04.2016

 W środę 27.04. 2016 r. w Lasku Arkońskim odbyła się cykliczna impreza p.n. „Wiosenne Biegi o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin” w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Patronat Prezydenta Miasta nad imprezą powoduje, iż są to zawody bardzo poważnie traktowane przez wszystkie placówki oświatowe w naszym mieście.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum  oraz uczennice liceum. Biegi rozgrywane są w formie rywalizacji sztafet. Drużyna składa się z 10–ciu uczniów (w przypadku gimnazjum 5 dziewcząt i 5-ciu chłopców). Każdy z uczestników ma do pokonania dystans ok. 500m.

 Skład reprezentacji gimnazjum:
1.      Kaźmierczak Klara           kl. 1c
2.      Książkiewicz Julia             kl. 2c
3.      Łaska Krystyna                 kl. 2e
4.      Aniszkiewicz Nikola         kl. 3d
5.      Sarnecka Oliwia               kl. 2e
6.      Postrożny Michał                kl. 3d
7.      Kaźmierczak Kacper

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

15.04.2016

2 MEDALE NASZYCH GIMNAZJALISTEK !!!

13.04.2016r. w Policach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w Biegach Przełajowych. W finałowych biegach startowali najlepsi uczniowie, którzy uzyskali awans z zawodów powiatowych. Z każdego powiatu startowało po 6-ciu najlepszych zawodników. W sumie na każdym dystansie startowało po ok. 100 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Dziewczeta – 1200 m:

Oliwia Sarnecka –     kl. 2e

Patrycja Łużyńska – kl. 3d

Julia Książkiewicz – kl. 2c

Chłopcy – 2500 m:    

Jakub Kamusiński – kl. 2b

Michał Postrożny –   kl. 2d

W biegu na 1200 m dziewcząt świetnie spisały się uczennice Gimnazjum nr 14. Po emocjonującej walce Oliwa Sarnecka zajęła I miejsce natomiast Patrycja Łużyńska uplasowała się na III pozycji. Bardzo dobrze w tym biegu zaprezentowała się również Julia Książkiewicz zajmując 12. lokatę.

XV KONKURS CHEMII PRAKTYCZNEJ IM. CZ. PIWARA

08.04.2016

Dnia 31 marca br. w naszej szkole odbył się XV Konkurs Chemii Praktycznej im. Cz. Piwara. Składał się on z dwóch etapów: teoretycznego (testu) i praktycznego (zadania laboratoryjnego). Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów z ośmiu szczecińskich gimnazjów. Drużynowo zwyciężyło Gimnazjum nr 42 przed Gimnazjum nr 46. Nasza drużyna zajęła IV miejsce przegrywając jedynie dwoma punktami z reprezentantami Gimnazjum nr 35, którzy zajęli miejsce trzecie.

Na zdjęciu reprezentacja naszego gimnazjum: Weronika Semkiw kl. 3c, Michał Kulik kl. 3b, Bartosz Nicki kl. 3b.

GALERIA ZDJĘĆ

TURNIEJ WIEDZY O SPORCIE

08.04.2016

GIMNAZJALIŚCI NAJLEPSI DRUŻYNOWO I INDYWIDUALNIE!

31 marca w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przeprowadził Turniej Wiedzy o Sporcie w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zakres materiału jaki musieli opanować uczestnicy obejmował:

  • Historię sportu

  • Historię Igrzysk Olimpijskich

  • Najwybitniejszych sportowców

  • Przepisy gier zespołowych

  • Ogólną wiedzę o sporcie

  • Zasady zdrowego odżywiania się

Szeroki zakres materiału spowodował, że nasze reprezentacje (2 zespoły) musiały włożyć ogromny wysiłek i duże zaangażowanie by skutecznie przygotować się do rywalizacji   z najlepszymi szkołami w Szczecinie.

Bardzo dobrze spisali się nasi gimnazjaliści zajmując I i II  miejsce w klasyfikacji zespołowej (startowało 12 drużyn). Również w rywalizacji indywidualnej wszystkie miejsca na podium zajęli nasi uczniowie

UDANE WYSTĘPY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH SZCZECINA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
 05.04.2016

W Lasku Arkońskim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szczecina     w Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Województwa. Zarówno  w kategorii dziewcząt jak i chłopców przeprowadzono po dwa biegi na krótszym i dłuższym dystansie. Dziewczęta rywalizowały na 1200m i 2000m, natomiast chłopcy na 2000m  i 2500m. Z każdego biegu po sześciu  najlepszych (3 w kategorii zawodników licencjonowanych i 3 „amatorów” uzyskiwało awans do Finału Wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w dn. 13.04.2016r. w Policach.

W tegorocznej rywalizacji bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum nr 14, aż siedmioro z nich uzyskało awans do Mistrzostw Województwa.

Dziewczęta:

1200m z licencjami

2 miejsce – Patrycja Łużyńska       kl. 3d

1200m „amatorek”

1 miejsce – Julia Książkiewicz         kl. 2c

2000m z licencjami

1 miejsce – Ola Koczalska                kl. 2b

2000m „amatorek”

1 miejsce – Weronika  Pływaczyk    kl. 2e

Oliwia Sarnecka kl. 2e

XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

16.03.2016

W dniu 13.03.2016r. w Goethe Institut w Warszawie odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W gronie 102 najlepszych uczniów wyłonionych podczas styczniowych etapów regionalnych był uczeń naszego gimnazjum Frederyk Jakubiec z klasy 2b.

Finał składał się z części pisemnej i ustnej. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego, ale również wiedzą z historii, geografii, literatury, kultury Szwajcarii i Liechtensteinu.

Frederyk wywalczył tytuł zwycięzcy Konkursu oraz nagrodę główną, którą jest udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Niemieckiego (Internationale Deutscholympiade IDO 2016).

Zwycięzcy z 68 krajów spotkają się w lipcu w Berlinie.

Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów !!!

X WOJEWÓDZKA OLIMPIADA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ I WARSZTATY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

11.03.2016

W dniu 9.03.2016 r. uczniowie naszego gimnazjum: Joanna Ziółkowska, Małgorzata Chmolowska z kl. IIIC i Adrian Kizyma z kl. IIIE uczestniczyli w X Wojewódzkiej Olimpiadzie Pomocy Przedmedycznej i Warsztatach Ratownictwa Medycznego, zorganizowanej przez Zespół Szkół Nr 16 w Szczecinie.

W olimpiadzie tej w klasyfikacji zespołowej zdobyli  III miejsce.

 Gratulacje składa opiekun Koła PCK

X ZACHODNIOPOMORSKI KONKURS RECYTATORSKI O ZŁOTĄ LIRĘ KORNELA UJEJSKIEGO

 11.03.2016

W dniu 27 lutego Dominika Zdrodowska  z klasy 2 c oraz Wiktoria Wencel z klasy 2LA godnie reprezentowały Zespół Szkół ogólnokształcących nr 4 w X Zachodniopomorskim Konkursie Recytatorskim O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego. Szczególnie gratulujemy Wiktorii otrzymania wyróżnienia wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MASZYN WODNYCH
07.03.2016
W sobotę 5 marca 2016 r. w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne do „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”.

Turniej polegał na zaprojektowaniu i zbudowaniu turbiny przetwarzającą energię potencjalną wody na energię mechaniczną. Uczestnicy swoje konstrukcje wykonali z dowolnych materiałów, przestrzegając wymiarów podanych na rysunku technicznym organizatora. Maszyny zgłoszone na turniej zostały przetestowane na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w dwóch kategoriach:

– najlepsza moc,

– najlepsza wydajność.

 W tegorocznej edycji Turnieju zgłoszonych zostało 84 drużyny w dwóch kategoriach.

Rewelacyjnie spisali się nasi gimnazjaliści Jan Żygadło oraz Mateusz Romecki z klasy 2b, którzy w kategorii najlepsza  moc  zajęli 8 miejsce.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BIEG NOWOROCZNY – NASI UCZNIOWIE W GRONIE NAJLEPSZYCH!

 22.02.2016
W dniu 18.02.2016r. w Lasku Arkońskim odbył się cyklicznie organizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy  bieg masowy p.n. Bieg Noworoczny.  W b.r. szkolnym zawody zostały przeniesione z 12 stycznia na 18 lutego ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne panujące w styczniu.

Doskonale w tegorocznej imprezie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W kategorii szkół gimnazjalnych nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu natomiast chłopcy zajęli I pozycję. Indywidualnie wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Sarnecka (2e), Krysia Łaska (2e) zajęła VIII pozycję a Julia Książkiewicz (2c) IX. Wśród chłopców na III miejscu przybiegł Piotr Czerniak (2d), V był Kacper Kaźmierczak (3d), VI Aleksander Myśliński (2c), VII Michał Postrożny (3d) a VIII Jakub Kamusiński (2b).

 Również rewelacyjnie spisali się nasi uczniowie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nasze dziewczęta zajęły I miejsce, chłopcy zaś wywalczyli IV lokatę. Indywidualnie na VIII pozycji bieg ukończyła  Marta Król.

DEBATY OKSFORDZKIE

20.01.2016

OLIMPIADA WIEDZY TEOLOGICZNEJ

13.01.2016

Nasi uczniowie Konrad Szymański i Kacper Kulas wzięli dziś udział w wojewódzkim konkursie Olimpiady Wiedzy Teologicznej pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”

Hasło nawiązuje do homilii Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku poświęconej tematyce wychowania. Jednocześnie stwarza okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których inicjatorem był właśnie Święty Jan Paweł II.

Życzymy sukcesów w dalszej pracy i zdobywaniu wiedzy.