Spotkanie online z Istituto Comprensivo Statale „G.Giusti” Terzigno

Czas kwarantanny pokazał nam wszystkim, że szkoła może i musi korzystać z narzędzi cyfrowych. Może być to korzystne zwłaszcza podczas nauczania języków obcych. Dlatego właśnie nasza szkoła przystąpiła do projektu eTwnning „Italy calls Europe”, w ramach którego 14 maja odbyło się pierwsze spotkanie online z przyjaciółmi z Istituto Comprensivo Statale „G.Giusti” we włoskiej miejscowości Terzigno, położonej u stóp Wezuwiusza. Uczniowie klasy 1LAg mieli okazję poznać włoskich kolegów oraz ich nauczycielki, a także opowiedzieć im nieco o szczecińskich zabytkach i kuchni. Telekonferencja okazała się wielkim sukcesem i już umówiliśmy się na kolejne! W projekcie wezmą udział również klasy 1LBp oraz 2a.