Zajęcia laboratoryjne w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym


W dniu 19 lutego 2019r. uczniowie klasy 7a uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią doktor Katarzynę Michałek na wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt w Katedrze Fizjologii, Cytologii i Proteamiki.

Uczniowie utrwalili wiedzę na temat układu pokarmowego i poznali funkcjonowanie układu wydalniczego u zwierząt. Mogli również pod kierunkiem pani doktor poczuć się jak prawdziwi studenci wykonując doświadczenie w grupach dotyczące wpływu soku trzustkowego na trawienie tłuszczu w białku mleka krowiego. Obserwowali również preparaty nerek różnych gatunków zwierząt : krowy, lisa, szczura . Pod mikroskopem mogli również zobaczyć budowę kłębuszków nerkowych . Poznali również inne sale laboratoryjne ,w których prowadzone są doświadczenia i opracowywane wyniki badań .Zajęcia w katedrze miały na celu poszerzyć wiedzę z biologii i poznać dokładną fizjologię zwierząt.

Wychowawca klasy- Sylwia Kowalczyk