Sukces uczniów naszej szkoły

12 maja w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Szczecinie odbyły się eliminacje regionalne VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych.
 W turnieju wzięło udział ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.
Uczestnicy wydarzenia musieli zbudować turbinę wodną, której zadaniem było wykonanie pracy 100 J podnosząc ciężar 5 kg na wysokość 2 m. Uczniowie rywalizowali w dwóch niezależnych konkurencjach: „moc” i „wydajność”. Turniej promuje odnawialne źródła energii, rozwija wśród młodzieży zainteresowanie mechaniką i fizyką.

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie: Jan żygadło  z klasy 1LB oraz Adrian Szwed, Antoni Walburg, Krystian Koch, Anna Jastrzębska i  Natalia Latosińska z klas drugich gimnazjum.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Jan Żygadło  okazał się bezkonkurencyjny i dużą przewagą nad pozostałymi uczestnikami zdobył pierwsze miejsce w kategorii MOC.

Finał VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych odbędzie się za dwa tygodnie w Piasecznie.

Gratujemy zwycięstwa i życzymy sukcesów w finale.