Rajd po Szczecinie

W dniu 24 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły poznali  piękne zabytki Szczecina. Naszym przewodnikiem była Gabrysia Jabłońska uczennica klasy 3a, która opracowała i przygotowała trasę rajdu. Wędrowaliśmy Miejskim Czerwonym  zwiedzając po drodze  zabytki architektury, pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, podziwialiśmy   również architekturę nowoczesną. Zwiedziliśmy min: Pocztę Polską, pomnik z Kotwicą, pomnik  Flory, Orła Białego, Anioł Solidarności, Książnicę Pomorską, Katedrę Szczecińska, Filharmonią, Bramę Królewską, Muzeum Przełomy itd. Najbardziej zauroczyła nas Cerkiew Prawosławna im Świętego Mikołaja. Mogliśmy podziwiać piękne ikony i malowidła wewnątrz świątyni  oraz posłuchać  opowieści o religii prawosławnej, którą przedstawił nam zwierzchnik kościoła.

Zapraszamy na kolejne wędrówki turystyczne.

Opiekunami rajdu były panie :

Ilona Dawidziak

Sylwia Kowalczyk