LO XI z brązowym medalem – Licealiada I klas w piłce nożnej 


W dniu 13 czerwca br. odbył się finałowy międzyszkolnych turniej w piłce nożnej uczniów z I klas ponadpodstawowych w ramach Szczecińskiej Ligi z Klasą w roku szkolnym 2023/24.
Nasza drużyna piłkarska zdobyła brązowy medal, zajmując III miejsce. W rozgrywkach wzięło udział 16 szkół ponadpodstawowych.
W meczu półfinałowym musieliśmy uznać wyższość zespołu z Centrum Kształcenia Sportowego. Po stabilnym i wyrównanym początku meczu, nasi rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie, zdobywając gola w końcówce I połowy. W drugiej odsłonie straciliśmy drugą bramkę i do końca staraliśmy się odwrócić losy meczu. Nadzieję przyniosła bramka na 2 minuty przed końcem. Następnie po nieudanej naszej akcji, świetny kontratak wyprowadzili piłkarze z CKSu. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 1.
Na pocieszenie, w meczu o III miejsce zagraliśmy z LO XIV, który przegrał wcześniej półfinał z ZSEE. Kontrolując Przebieg rywalizacji, zdobyliśmy 4 gole i to my możemy się cieszyć z miejsca na podium.
Turniej wygrała drużyna z CKS, wygrywając z ZSEE po rzutach karnych.
Wszystkim zespołom dziękujemy za współzawodnictwo, a zwycięzcom gratulujemy!