Laboratoria Przysz艂o艣ci

馃摉Aktualno艣ci – Laboratorium Przysz艂o艣ci聽

Ministerstwo Edukacji Narodowej聽 – Laboratorium Przysz艂o艣ci

Kolejny miesi膮c roku szkolnego i kolejne wyzwania. Ju偶 co raz bli偶ej do rozpocz臋cia programowania robot贸w, bo montowanie SkriBot贸w idzie jak burza.

Starsza grupa uczni贸w poznaje budow臋 drukarki 3D i tworzy tr贸jwymiarowe projekty breloczk贸w z imieniem.

Wraz z uczniami przygotowali艣my wydruki li艣ci, kt贸re zostan膮 wykorzystane do tworzenia prac plastycznych. Ju偶 nie聽 mo偶emy si臋 doczeka膰 na efekty.

Szko艂a Podstawowa nr 2 w Szczecinie zaprasza do Laboratori贸w Przysz艂o艣ci

Szko艂a Podstawowa nr 2 to szko艂a, kt贸ra chce zapewni膰 swoim uczniom nowoczesn膮 edukacj臋, kt贸ra b臋dzie przygotowywa膰 ich do wyzwa艅 przysz艂o艣ci. Dlatego zdecydowali艣my si臋 wzi膮膰 udzia艂 w programie Laboratoria Przysz艂o艣ci.

Dzi臋ki programowi otrzymali艣my wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprz臋tu, kt贸ry pozwoli naszym uczniom na eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiej臋tno艣ci z obszaru STEAM.

Laboratoria Przysz艂o艣ci聽to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we wsp贸艂pracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministr贸w. Nasz膮 wsp贸ln膮 misj膮 jest stworzenie nowoczesnej szko艂y, w kt贸rej zaj臋cia b臋d膮 prowadzone w spos贸b ciekawy, anga偶uj膮cy uczni贸w oraz sprzyjaj膮cy odkrywaniu ich talent贸w i rozwijaniu zainteresowa艅.

Celem聽inicjatywy聽jest wsparcie wszystkich szk贸艂 podstawowych w budowaniu w艣r贸d uczni贸w kompetencji przysz艂o艣ci z tzw. kierunk贸w STEAM (nauka, technologia, in偶ynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratori贸w Przysz艂o艣ci organy prowadz膮ce szko艂y otrzymaj膮 od pa艅stwa wsparcie finansowe warte ponad miliard z艂otych, dzi臋ki kt贸remu miliony polskich uczni贸w b臋d膮 mog艂y uczy膰 si臋 poprzez eksperymentowanie i zdobywa膰 w ten spos贸b praktyczne umiej臋tno艣ci. Wsparcie b臋dzie przekazane jeszcze w 2021 roku w ca艂o艣ci z g贸ry 鈥 bez konieczno艣ci wniesienia wk艂adu w艂asnego.
Laboratoria Przysz艂o艣ci聽to Program skierowany do szk贸艂 podstawowych oraz og贸lnokszta艂c膮cych szk贸艂 artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych w艣r贸d uczni贸w. W ramach Programu szko艂y otrzymaj膮 od pa艅stwa wsparcie finansowe na zakup wyposa偶enia technicznego niezb臋dnego do rozwoju umiej臋tno艣ci praktycznych w艣r贸d dzieci i m艂odzie偶y.

Kreatywne my艣lenie聽oraz obs艂uga narz臋dzi to jedne z podstawowych umiej臋tno艣ci decyduj膮cych o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i鈥痵po艂ecznym. Wzrost innowacyjno艣ci oraz rozw贸j technologiczny spowodowa艂, 偶e umiej臋tno艣ci matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i in偶ynierii s膮 dzi艣 wa偶niejsze ni偶鈥痥iedykolwiek wcze艣niej.

W ramach Laboratori贸w Przysz艂o艣ci聽szko艂y otrzymaj膮 wsparcie finansowe na zakup wyposa偶enia technicznego potrzebnego w鈥痥szta艂towaniu i鈥痳ozwijaniu umiej臋tno艣ci manualnych i technicznych, umiej臋tno艣ci samodzielnego i krytycznego my艣lenia, zdolno艣ci my艣lenia
matematycznego oraz umiej臋tno艣ci w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i in偶ynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak r贸wnie偶 pracy zespo艂owej, dobrej organizacji i dbania o鈥痯orz膮dek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w 偶yciu codziennym.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzie膰 si臋 wi臋cej o Laboratoriach Przysz艂o艣ci w Szkole Podstawowej nr 2.

W ramach programu Laboratoria Przysz艂o艣ci otrzyma艂a wsparcie w postaci 艣rodk贸w finansowych Pieni膮dze te przeznaczono na zakup wyposa偶enia wg poni偶szej specyfikacji:

drukarka 3D

filament do drukarki 3D

laptop do drukarki 3D

lutownica

aparat fotograficzny

mikrokontroler

statyw

o艣wietlenie do realizacji nagra艅

mikrofon

gimbal

pracownia robotyki SkriLab

mikroport akcesoriami.

Ww. wyposa偶enie wykorzystane zostanie do prowadzenia zaj臋膰 edukacyjnych dla dzieci przy u偶yciu najnowszych technologii w ramach programu 鈥濴aboratoria przysz艂o艣ci鈥 oraz doposa偶enia i unowocze艣nienia bazy szkolnej.