Laboratoria Przyszłości


Aktualności – Laboratorium Przyszłości

Ministerstwo Edukacji Narodowej  – Laboratorium Przyszłości


Kolejny miesiąc roku szkolnego i kolejne wyzwania. Już co raz bliżej do rozpoczęcia programowania robotów, bo montowanie SkriBotów idzie jak burza.

Starsza grupa uczniów poznaje budowę drukarki 3D i tworzy trójwymiarowe projekty breloczków z imieniem.

Wraz z uczniami przygotowaliśmy wydruki liści, które zostaną wykorzystane do tworzenia prac plastycznych. Już nie  możemy się doczekać na efekty.


Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczecinie zaprasza do Laboratoriów Przyszłości

Szkoła Podstawowa nr 2 to szkoła, która chce zapewnić swoim uczniom nowoczesną edukację, która będzie przygotowywać ich do wyzwań przyszłości. Dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie Laboratoria Przyszłości.

Dzięki programowi otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli naszym uczniom na eksperymentowanie i zdobywanie praktycznych umiejętności z obszaru STEAM.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.
Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia
matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, aby dowiedzieć się więcej o Laboratoriach Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2.


W ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych Pieniądze te przeznaczono na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

drukarka 3D

filament do drukarki 3D

laptop do drukarki 3D

lutownica

aparat fotograficzny

mikrokontroler

statyw

oświetlenie do realizacji nagrań 

mikrofon

gimbal

pracownia robotyki SkriLab

mikroport akcesoriami.

Ww. wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci przy użyciu najnowszych technologii w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.