Jak co roku w Międzynarodowy Dzień Dziecka DK Słowianin zorganizował wielki festyn pod hasłem „Brzdąc”. Rodzinna impreza odbyła  się w 1 czerwca na Jasnych Błoniach w godz. 13:00-17:00.


Na odwiedzających Jasne Błonia czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, bańki mydlane, zabawy taneczne, kreatywne warsztaty, kącik dla najmłodszych. Służby mundurowe przygotowali prezentacje swoich pojazdów i sprzętu. Zaplanowano też uwielbiany przez dzieci splash of colors, czyli obsypywanie się kolorowymi proszkami holi w rytm muzyki. Z kolei Fundacja Kamienica1 zaprosiła do wielu aktywności –  można było spróbować swoich sił w nowej grze zespołowej roundnet, poskakać i porozciągać się, grając w klasy i Mega Twistera oraz sprawdzić umiejętności w rzucie woreczkiem do celu. W realizacji ogromnego przedsięwzięcia  pomocni byli jak zawsze wolontariusze „jedenastki”.