Uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli  w ekscytującej podróży w czasie!


W ostatni weekend Komandoria Chwarszaczany zorganizowała niezwykłą podróż w czasie nad malownicze Jezioro Szmaragdowe, w której uczestniczyła także uczniowie naszej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Dzięki innowacyjnej grze terenowej mieszkańcy Szczecina mieli okazję przenieść się w czasie aż do X wieku, do świata koni, mieczy i podpłomyków, który ożywił ducha średniowiecza.

Gra terenowa, prowadzona wokół jeziora Szmaragdowego, składała się z 8 przystanków, na których uczestnicy mogli zgłębiać tajemnice jeziora oraz Puszczy Bukowej. Tomasz Osak ze stowarzyszenia Komandoria opowiedział o bogactwie wiedzy historycznej i przyrodniczej, jaką można było zdobyć uczestnicząc w tej fascynującej podróży w czasie.

Nasza szkoła była aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia, które nie tylko dostarczyło niezapomnianych przeżyć, ale również poszerzyło wiedzę uczestników o historię i ekologię. Oprócz edukacyjnej wartości, wydarzenie cieszyło się także entuzjastycznym zainteresowaniem ze względu na otwarcie nowego Centrum Edukacji Ekologicznej nad jeziorem, które stanowiło dodatkową atrakcję dla uczestników.

Wydarzenie „Szmaragd – Skarb Puszczy Bukowej” cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a tegoroczna 6   edycja okazała się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczecinie serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów historii i przyrody do udziału w kolejnych edycjach tej fascynującej podróży w czasie nad Jeziorem Szmaragdowym!

Więcej zdjęć TU

Zdjęcia umieszczone w galerii przedstawiają uczestników gry terenowej w trakcie wykonywania poszczególnych zadań: