Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy pt. „Niesamowita przyroda”!


Na wystawie można obejrzeć  mnóstwo ciekawostek o zwierzętach, roślinach czy grzybach,
o ich życiu, środowisku egzystencji, ochronie i zagrożeniach. Można też zobaczyć spreparowane zwierzęta lub części ich ciał (np. czaszki).

Wszystkie te eksponaty pochodzą z moich zbiorów własnych, gromadzonych od kilkudziesięciu lat pracy naukowo-dydaktycznej najpierw na uczelni wyższej, gdzie pracowałam jako adiunkt, a potem w trakcie mojej pracy w roli nauczyciela biologii i przyrody w szkole podstawowej.

Zaznaczam, że żadne zwierzę nie zostało w tym celu uśmiercone.  Eksponaty były kupowane i znajdywane martwe, otrzymywane w darze od innych osób itp.

Ponieważ przyroda jest nieprzebranym gatunkowo, pasjonującym zbiorem cudownych 5 królestw organizmów (bakterie, protisty, grzyby, rośliny i zwierzęta), których przedstawiciele są ogromnie różni i na swój sposób ciekawi – warto je zobaczyć i poznać ciekawostki na ich temat!

Wystawa mieści się w holu korytarza na pierwszym piętrze, naprzeciwko pokoju nauczycielskiego. Pomógł mi ją zorganizować i przygotować od strony technicznej Inny nauczyciel naszej szkoły – Pan Michał Ikert, wspaniały nauczyciel historii.

Zapraszam serdecznie!
Małgorzata Brzoskenewicz-Pierko