Zapraszamy na lekcję otwartą międzyprzedmiotową matematyczno-biologiczną.


Zapraszamy na lekcję otwartą międzyprzedmiotową matematyczno-biologiczną.
Termin tej lekcji otwartej został ustalony na 10.01.2024 r. (środa) o godz. 8:00 do 8:45. Lekcja odbędzie się w klasie nr 307. Będzie to lekcja z klasą 7 w naszej szkole ZSO nr 4. Organizatorami i prowadzącymi są Pani Basia Listek (matematyka) i Małgorzata Brzoskenewicz-Pierko (biologia). Ponieważ lekcja ta jest organizowana przy współpracy ze szczecińskim ZCDN, więc będzie na niej obecna również doradczyni metodyczna Pani Sylwia Małecka.
Jest to lekcja o symetrii i asymetrii w przyrodzie, wykorzystująca jednocześnie krytyczne i twórcze myślenie u uczniów. Lekcja łączy oraz poszerza międzyprzedmiotowo materiał edukacyjny w ramach biologii i matematyki. Dodatkowo wpisuje się też w aktualizację/nowelizację programu nauczania, w zakresie obliczeń statystycznych w matematyce oraz w badaniach biologicznych.
Zapraszamy serdecznie!

Zdjęcia przygotowane na lekcji informatyki  przez uczniów klasy 6a w programie Canva z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.