Razem zrobiliśmy dobro


Kiedy pomagamy Rodzinom w potrzebie, zmieniamy nie tylko ich życie, ale też często ich i nasz świat. Ze świata biedy na świat bezpieczniejszy, z możliwościami, świat, w którym patrzymy na innych z nadzieją, większą empatią i wrażliwością. Zmieniamy wiele małych światów, zmieniając w ten sposób nasz wspólny świat.

Jednym z tych światów to rodzina mamy z córką z Wałcza, która zmuszona jest mieszkać w Polsce, gdyż wojna w Ukrainie  uniemożliwiła  im życie w domu rodzinnym. Mąż i tata walczy na wojnie, więc same muszą sobie radzić w naszym kraju.  Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły mogliśmy sprawić, że chociaż na chwilę ich świat stał się bezpieczniejszy.

W imieniu rodziny dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w naszym przedsięwzięciu.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Po przyjściu do rodziny i wniesieniu pierwszych paczek opowiedziałem, kto jest darczyńcą i że młodzież sama dokonywała zakupów. Pani Tatiana była bardzo zdziwiona, gdy zobaczyła, że po wniesieniu pierwszych paczek wnoszone są kolejne. Jak stwierdziła później myślała, że dostaną tylko paczkę z żywnością. Karolina stała z boku bardzo onieśmielona całą sytuacją. Podeszła do nas dopiero, gdy poprosiłem, aby razem z mamą rozpakowywały paczki. Z każdą otwieraną paczkę widziałem na ich twarzach coraz większe zdziwienie, a wręcz zszokowanie, że dostają od obcych ludzi tak fantastyczne i przydatne rzeczy. Uśmiech na twarzy Karoliny pojawił się, gdy zobaczyła białe buty, o których mama później stwierdziła, że córka takie buty zawsze chciała mieć, ale niestety nie było jej stać na ich zakup. Podobnie było z kurtką, bardzo spodobała się Karolinie, która nie stawiała nawet oporów, gdy poprosiłem, aby przymierzyła i zobaczyła się w lustrze. Podobnie było z dresami, które trafiły idealnie w gust nastolatki. Gdy wszystkie paczki zostały rozpakowane, pożegnaliśmy się i udaliśmy do kolejnej rodziny.

Słowo od Rodziny

Serdecznie, tak prawdziwie od serca dziękujemy Wam za pomoc jaką nam udzielacie. Rzeczy są naprawdę piękne. Po raz pierwszy spotykamy się z tak zorganizowaną pomocą ze strony osób, które nas w ogóle nie znają. Życzymy Wam tylko dobrych dni, abyście nadal byli tak wspaniałymi ludźmi.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuję Wam bardzo za współpracę i ufundowanie Szlachetnych Paczek dla rodziny z rejonu Wałcz. Dzięki Wam rodzina, która na co dzień zmaga się z samotnością i obawą o życie ojca, chociaż na chwilę mogła poczuć prawdziwą radość. Życzę Wam wspaniałych Świąt, dużo zdrowia, aby nauka sprawiała Wam radość i abyście nadal byli otwarci na potrzeby innych.
Dzięki Wam byłem dumny, że Polska młodzież potrafi wspierać obywateli innego państwa, których dotknęła okropność wojny. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję. Wielkie brawa dla Was.
I oczywiście wielkie podziękowanie i życzenia wszystkiego co najlepsze dla Pani Renaty za koordynowanie całości Waszych działań. Przyjemnie było z Panią współpracować.
Zapraszam w przyszłym roku do rejonu Wałcz.