Klasa 3LC poznała ekologiczny proces produkcji energii elektrycznej i ciepła systemowego w Elektrociepłowni Karolin w Poznaniu


15 grudnia 2023 r. klasa 3LC uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Elektrociepłowni Karolin w Poznaniu. Kolejnym krokiem po uroczystym otwarciu Ekopracowni była wiedza przedstawiona w praktyce. Poznań posiada elektrociepłownię jedyną w zachodniej części Polski, która odchodzi od spalania węgla kamiennego na rzecz spalania biomasy i gazu ziemnego. Ograniczanie spalania węglowodorów to pozytywny i konieczny krok w ochronie klimatu przed nadmiernym ogrzewaniem się. Uczniowie zapoznali się z tradycyjnym oraz przede wszystkim z alternatywnym – ekologicznym sposobem produkcji energii elektrycznej i ciepła systemowego.
Zapraszam do obejrzenia filmów z wizyty w elektrociepłowni oraz dziękuję Panu Profesorowi Markowi Bryle za wsparcie podczas wyjazdu.
Organizator wyjazdu edukacyjnego – Tomasz Porębski