Świat oczami uczniów- figurki z elementów SkriKit


W ramach LAboratorium Przyszłości, które odbywa się w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczecinie, uczniowie klas 3-7 mają okazję rozwijać swoje kreatywne myślenie i zdolności manualne. Jednym z zajęć, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, są zajęcia z tworzenia figurek z elementów SkriKit.

SkriKit to zestaw klocków, które można łączyć w dowolne kształty. Dzięki temu dzieci mają pełną swobodę w tworzeniu swoich własnych figurek. Mogą one odzwierciedlać rzeczywistość lub być wytworami ich wyobraźni.

Uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach z tworzenia figurek z elementów SkriKit, mają okazję poznać różne techniki i możliwości wykorzystania tych klocków. Uczą się, jak łączyć elementy, aby tworzyć stabilne konstrukcje, a także jak ozdabiać swoje figurki.

Zajęcia z tworzenia figurek z elementów SkriKit są bardzo kreatywne i angażujące. Dzieci z zaciekawieniem podejmują wyzwanie tworzenia własnych figurek. Ich prace są pełne fantazji i oryginalności.

Oto niektóre z figurek, które stworzyli uczniowie:

  • Figurki zwierząt: psy, koty, konie, ptaki, ryby itp.
  • Figurki postaci z bajek: księżniczki, superbohaterowie, rycerze itp.
  • Figurki przedmiotów: samochody, domy, meble itp.

Zajęcia z tworzenia figurek z elementów SkriKit to świetny sposób na rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych u dzieci. Są one również doskonałą okazją do nauki pracy w grupie i współpracy z innymi.