Pierwsze dni w klasie 3a


Pierwszy tydzień zajęć w klasie 3a upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie chętnie dzielili się wspomnieniami z wakacji, a także poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i w szkole.

 

Wakacyjne wspomnienia

Podczas zajęć wychowawczych dzieci opowiadały o tym, jak spędziły wakacje. Wymieniały różne ciekawe miejsca, w których były, a także opowiadały o przygodach, które je spotkały. Wszyscy byli pod wrażeniem wspaniałych wspomnień swoich kolegów i koleżanek.

 

Bezpiecznie na drodze i w szkole

Nauczyciele przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i w szkole. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, a także wzięły udział w dyskusji na ten temat.

 

Wakacyjne skrzynie skarbów

Każdy z uczniów otrzymał skrzynię, do której mógł wkładać pamiątki z wakacji. Dzieci z wielką radością wypełniały swoje skarbce różnymi przedmiotami, takimi jak muszelki, kamyki, zdjęcia czy bilety wstępu do atrakcji turystycznych.

 

Kamienie z wakacjami

Uczniowie malowali kamienie, na których przedstawiali swoje wspomnienia z wakacji. Powstały piękne i kolorowe prace, które dzieci zabrały do domu.

 

Teatrzyk kamishibai

Wspólnie z nauczycielami uczniowie wykonali karty do teatrzyku kamishibai „Bajka o paprykarzu szczecińskim”. Dzieci z niecierpliwością czekają na premierę przedstawienia, które odbędzie się wkrótce w Publicznym Przedszkolu nr 75 w Szczecinie.

Pierwsze dni w klasie 3a były dla uczniów bardzo ciekawe i pouczające. Dzieci miały okazję podzielić się swoimi wrażeniami z wakacji, a także nauczyć się ważnych zasad bezpieczeństwa.