Obchody dnia naukowca z Marią Skłodowską – Curie


8 listopada 2022 r.  w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach, konkursach, dyskusji oraz tworzeniu prezentacji multimedialnych w ramach obchodzonego dnia naukowca. Patronem naukowym w tym dniu była Maria Skłodowska – Curie. Przez szereg dni uczniowie przygotowywali się do tego dnia tworząc plakaty oraz weryfikując swoją wiedzę ucząc się do konkursu.

Lekcje chemii i fizyki miały klimat czysto eksperymentalny. Na biologii miała miejsce dyskusja na temat życia naukowego patronki i jej męża, w kontekście zdjęć RTG i promieniotwórczości. Na geografii podsumowaliśmy dyskusję wykonaniem prezentacji multimedialnej o ciekawostkach z życia małżeństwa naukowców. Podczas zajęć położyliśmy nacisk na interdyscyplinarność nauk przyrodniczych.

Bardzo dziękuję Paniom Profesorkom Beacie Zymek i Agnieszce Kozioł za profesjonalne przygotowanie uczniów i przebiegu dnia naukowca w każdym wymiarze oraz Pani Profesor Żanecie Krukowskiej za nieocenioną pomoc.

Kolejny interdyscyplinarny dzień projektowy zespołu przyrodniczego już niebawem.

Zapraszamy do obejrzenia filmików przedstawiających efekty finalne naszej pracy.

Pozdrawiam serdecznie.

Przewodniczący Zespołu Przyrodniczego

Tomasz Porębski