I Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego


W dniu 18.04.2024 r. w gmachu Zachodniopomorkiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbył się I Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora Uniwerystetu Szczecińskiego. Wiedza uczniów była oceniana prze profesjonalnych  sędziów , którzy oceniali umiejętność argumentacji. Uczestnicy musieli przygotować się z wielu dziedzin nauki: polityki, historii, kultury, ekonomii.
 Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce .Skład:
1. Elizaweta Dziubenko – 2 LA
2. Maciej Obłoza- 2 LC
3. Olgierd Klonowski -3 LA
4. Nicolas zielenkiewicz- 3 LA
Gościem turnieju był Wojewoda Zachodniopomorski dr Adam Rudawski.
Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego został objęty patronatami honorowymi: Ministra Nauki, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecin. Organizatorzy wydarzenia już zapowiadają kolejne edycje Turnieju.
Zachęcamy do  obejrzenia poniższej relacji.