Dzień Bezpiecznego Internetu – świętujmy odpowiedzialnie!


6 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), dzień, który ma na celu promowanie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań w sieci. W tym roku hasło przewodnie DBI brzmi: „Razem tworzymy bezpieczny internet”.

W dzisiejszych czasach internet jest nieodłącznym elementem naszego życia. Korzystamy z niego do nauki, pracy, rozrywki i komunikowania się z innymi. Niestety, niesie ze sobą również pewne zagrożenia, o których musimy pamiętać.

DBI to doskonała okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w sieci z dziećmi, młodzieżą, a także dorosłymi. Podczas licznych wydarzeń organizowanych w całej Polsce możemy dowiedzieć się, jak chronić swoje dane osobowe, jak rozpoznać cyberprzemoc i jak reagować na niebezpieczne treści.

Jak świętować Dzień Bezpiecznego Internetu?

  • Weź udział w wydarzeniach online: Na stronie internetowej DBI (https://www.saferinternet.pl/) znajdziesz listę wydarzeń organizowanych w całej Polsce. Możesz wziąć udział w konferencjach, warsztatach, webinariach i konkursach.
  • ** porozmawiaj z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci:** Wyjaśnij im, jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z internetu, jak chronić swoje dane osobowe i jak reagować na niebezpieczne treści.
  • Sprawdź swoje ustawienia prywatności: Upewnij się, że Twoje dane osobowe są bezpieczne i że tylko te osoby, które chcesz, mogą je zobaczyć.
  • Bądź świadomy zagrożeń: Dowiedz się, czym jest cyberprzemoc, phishing i malware, i jak się przed nimi chronić.

Uczniowie tworzą plakaty o bezpieczeństwie w sieci

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty o bezpieczeństwie w sieci. Plakaty poruszają różne tematy, takie jak:

  • Ochrona danych osobowych
  • Cyberprzemoc
  • Netykieta
  • Dezinformacja

Plakaty można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy wszystkich do świętowania Dnia Bezpiecznego Internetu i do tworzenia razem bezpiecznego internetu dla wszystkich!