Świątecznej pomocy ciąg dalszy


Ostatnie akcje wolontariuszy w tym roku to pomoc dla Pawła i jego rodziny oraz zbiórka darów dla osób potrzebujących.

W przypadku pierwszej wykorzystaliśmy pieniądze i dary, które były nadwyżką ze zbiórki na „Szlachetną Paczkę”. Uczeń szczecińskiej szkoły wraz z czwórką rodzeństwa, ze względu na nagłą chorobę ojca, znalazł się w trudnej sytuacji materialnej i dlatego postanowiliśmy mu pomóc. Kupiliśmy buty dla dzieci, dokupiliśmy żywność i środki czystości oraz sprawiliśmy  drobne upominki pod choinkę dla całej rodziny. To taka nasza mała szlachetna paczka.

W przypadku drugiej zebraliśmy dary dla bezdomnych, biednych i samotnych, którzy wezmą udział w świątecznym obiedzie dla ubogich w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, organizowanego co roku  przez Caritas wraz ze Wspólnotą Sant’Egidio.