Uczniowie IX LO w Szczecinie uczą się udzielania pierwszej pomocy


Uczniowie klasy 1LB i 1LE IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy, które poprowadzili żołnierze z  12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Głównym tematem zajęć była pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. Uczniowie uczyli się, jak tamować krwotoki i ewakuować poszkodowanych z miejsca zdarzenia.

Żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej przynieśli profesjonalny sprzęt ratowniczy, w tym nosze, opatrunki i defibrylator. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć na fantomach symulujących poszkodowanych.

Tamowanie krwotoków

Jednym z najważniejszych elementów pierwszej pomocy jest tamowanie krwotoków. Żołnierze nauczyli uczniów, jak rozpoznać krwotok wewnętrzny i zewnętrzny, a także jak go zatamować. Uczniowie ćwiczyli zakładanie opaski uciskowej, nakładanie opatrunku na ranę ciętą i tamponowanie rany kłutej.

Ewakuacja z miejsca zdarzenia

Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie ewakuować poszkodowanych z miejsca zdarzenia. Żołnierze pokazali im, jak układać poszkodowanego na noszach i jak bezpiecznie przenosić go w trudnym terenie. Uczniowie ćwiczyli również ewakuację z samochodu, który uległ wypadkowi.

Szkolenia pierwszej pomocy

Zajęcia pierwszej pomocy zorganizowane przez 12 Brygadę Zmechanizowaną były bardzo pomocne dla uczniów. Uczniowie zdobyli cenne umiejętności, które mogą być niezbędne w sytuacjach kryzysowych.

Szkolenia pierwszej pomocy organizowane przez 12 Brygadę Zmechanizowaną są bardzo wartościowe. Uczniowie mają okazję zdobyć cenne umiejętności, które mogą być niezbędne w sytuacjach kryzysowych.

#pierwszapomoc #szczecin #IXLO #12BZ #krwotok #ewakuacja