Klasa 1LD na kursie językowym w Sienie


W dniach 14-23 kwietnia klasa 1LD miała przyjemność wziąć udział w kursie języka włoskiego na Università per Stranieri w miejscowości Siena w Toskanii. Podczas ponad tygodniowego pobytu w średniowieczym miasteczku uczniowie co rano chodzili na cztery godziny zajęć na uniwersytecie, a po lekcjach zwiedzali Toskanię. Cześć uczestników mieszkała u włoskich rodzin, a pozostali w domkach kempingowych. Popołudniami odwiedzili San Gimignano, Montepulciano, Pienzę, Pizę, Lukkę oraz Weronę, a także oczywiście stolicę regionu, Florencję, gdzie odwiedzili Galerię sztuki Uffizi oraz Katedrę Santa Maria dei Fiori, most Ponte Vecchio i inne zabytki. Poznali dobrze atrakcje Sieny i włoskie zwyczaje i tradycje. Wyjazd był bardzo udany i mamy nadzieję szybko wrócić do Italii!