Wolontariusze XI LO uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości


11 listopada 2022 r uczniowie z LO XI wzięli udział w uroczystości z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, która odbyła się dzięki  zaangażowaniu Parafii Przemienia Pańskiego w Szczecinie oraz Fundacji Interaktywni.

Wolontariusze rozdawali, samodzielnie wykonane wcześniej biało-czerwone kotyliony, gościom zaproszonym na obchody z okazji tego Święta, w ramach których przygotowane zostało przedstawienie poetycko-muzyczne. Po jego zakończeniu zaproszono uczestników na biesiadę do Domu Społeczno-Edukacyjnego, gdzie wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, piosenki okresu międzywojennego oraz bluesa i szanty.

Wszystko to odbywało się przy słodkim poczęstunku wraz z ciepłą kawą lub herbatą, które podawali wolontariusze naszej szkoły.

Całej tej imprezie towarzyszyło wzruszenie, zaduma i radość wśród wszystkich gości, a dodatkowo licealiści mieli satysfakcję , że wzięli udział w obchodach tak ważnego dla Polaków Święta.