La Festa del Mare


9 czerwca 2022 sala gimnastyczna w naszej szkole na moment zapachniała morzem… Uczniowie SP2 i XI LO przygotowali widowisko słowno-muzyczne w języku włoskim o tematyce morskiej. Pod palcami Ani Białek zabrzmiały piękne dźwięki pianina, a pod smyczkiem Zuzi Skalik wybrzmiała wiolonczela. Towarzyszyły im piękne głosy naszych wokalistek: Antosi, Lenki i Darii z klasy 5a oraz Darii Górskiej, Milenki Polek i Izy Sójki z klas licealnych.

Nie zabrakło również letnich wierszy recytowanych przez uczniów z 4a i 4b oraz morskiej poezji, przedstawionej przez licealistki z klas pierwszych i drugich.

Na widowni gościliśmy szanownych gości, Konsula Honorowego Republiki Włoskiej w Szczecinie, prof. Angelo Rellę, który po przedstawieniu opowiedział młodzieży z klas dwujęzycznych o włoskich wybrzeżach, znanych miejscowościach nadmorskich oraz zaraził entuzjazmem i zaszczepił nam chęć na włoskie wakacje! Zaproszenie przyjęły również przedstawicielki Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom, gościom i widzom za wspólnie spędzony czas!