„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921”


25 lutego 2021 r. 3 uczniów XI  LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie: Mikołaj Szlagowski kl. 3 LAg, Sławomir Bartkowiak kl. 2 LAp i Alessio Rutigliano kl. 2 LAp  uczestniczyło w  finale konkursu pn. „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921”, który odbył się na  Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.

Organizatorami  konkursu byli: Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska-Kulesza oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie pan Krzysztof Kowalczyk.

2  uczniów naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu:

  • I  miejsce zdobył Mikołaj Szlagowski z klasy 3 LAg;
  • II miejsce zdobył Sławomir Bartkowiak  z klasy 2 LAp,

Patronat Honorowy nad konkursem objęli Minister Edukacji i Nauki pan Przemysław Czarnek oraz Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński. Patronat medialny objęło Polskie Radio Szczecin.

 http://www.kuratorium.szczecin.pl/kuratorium/aktualnosci/final-konkursu-pn-wojna-polsko-bolszewicka-1919-1921/

https://radioszczecin.pl/1,419930,poznalismy-zwyciezcow-konkursu-wojna-polsko-bols

Gratulujemy naszym uczniom!