Grudzień ’70 – Szczecin Miasto Wolności


Grudzień ’70 – Szczecin Miasto Wolności – gra miejska Pięćdziesiąt lat temu w mieście doszło do krwawej rozprawy milicji i wojska z protestującymi robotnikami. Chcąc wyrazić szacunek dla ofiar oraz bohaterów wydarzeń Grudnia ‘70 nauczycielki z naszej szkoły p. Małgorzata Kryk i Sonia Pańczuk -Mura wraz z uczniami przygotowały i przeprowadziły grę miejską szlakiem ofiar Grudnia ’70. Gra odbyła się 12.12.2020 r. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły oraz innych szczecińskich szkół średnich. Organizatorem i fundatorem nagród był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Zwycięzcami zostali: I miejsce – Daria Górska, Dominika Pawłowska, Oskar Fijałkowski II miejsce – Weronika Matusewicz, Natalia Płuciennik, Wiktoria Kiernicka III miejsce – Wiktoria Dubak, Julia Bilman, Oliwia Budnicka Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z przebiegu gry.