„Węgierska układanka” – gra miejska


Od 01.09.2020 w naszej szkoły działa grupa projektowa, założona przez p. Małgorzatę Kryk oraz p. S. Pańczuk – Mura realizująca zadania związane z historię i wiedzą o społeczeństwie.  Naszym  pierwszym projektem była organizacja otwartej gry miejskiej pt. „Węgierska układanka”. Odbyła się ona 03.10.2020 r., a udział w niej wzięli uczniowie XI LO, VI LO, I LO, XIII LO, II LO, XVI LO – pogrupowani w 8 drużyn. Łącznie na starcie stawiło się 45 osób.
Na trasie gry każda drużyna była zobowiązana dotrzeć do wszystkich punktów zadaniowych. Tematem naszej zabawy była współpraca polsko – węgierskiej.
Zwycięzcami zostały dwie drużyny:
I miejsce „Owieczki” – Daria Górska, Oskar Fijałkowski, Julia Przybylska
II miejsce ” Team XD”- Natalia Płuciennik, Kasia Wójcik, Weronika Matusewicz, Wiktoria Kiernicka.
 Gra była finansowana przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Współorganizatorem było stowarzyszenie „Eko-Spol”w Szczecinie.