MEMORIAŁ IM. JAKUBA ZALEWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ


W dn. 29.01.2020r. w godzinach popołudniowych w hali sportowej ZSO nr 4 rozegrany został już po raz piętnasty turniej w piłce siatkowej z udziałem drużyn reprezentujących: Radę Osiedla, uczniów ZSO nr 4, Radę Rodziców oraz nauczycieli.

Do tegorocznych zmagań z wielkimi nadziejami na osiągnięcie sukcesu przystąpiły wszystkie reprezentacje. Po zaciętej rywalizacji w pierwszej fazie rozgrywek, w których zespoły grały systemem „każdy z każdym” wyłonione zostały pary finałowe. O III miejsce zagrały drużyny reprezentujące Radę Osiedla oraz nauczycieli. Po pasjonującej rywalizacji, brązowy medal wywalczyła drużyna nauczycieli. Natomiast w wielkim finale zmierzyły się drużyny uczniów i Rady Rodziców. Po bardzo emocjonującej walce o każdy punkt ostatecznie zwyciężyli uczniowie.

Oto klasyfikacja końcowa:

  1. Uczniowie ZSO nr 4

Maciej Jarząbek 2LB

Jędrek Chodkowski 2LB

Jakub Białas 3LA

Aleksander Hus 3 LA

Filip Medeński 3 LA

Kamil Klimczak 3 LA

Mikołaj Szymkowiak 3 LC

Gracjan Busler 3LC

  1. Rada Rodziców
  2. Nauczyciele ZSO nr 4
  3. Rada Osiedla

Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Radzie Osiedla za pomoc finansową (medale, napoje, słodycze, poczęstunek) przy organizacji imprezy oraz uczniom i rodzicom naszej szkoły za wspaniały doping dla wszystkich reprezentacji.

Do zobaczenia w przyszłym roku

W tym roku wprowadziliśmy zmianę nazwy naszych rozgrywek na „Memoriał im. Jakuba Zalewskiego w piłce siatkowej”. Kuba przez wiele lat był pracownikiem naszej szkoły. Całe swoje życie zawodowe poswięcił wychowywaniu młodzieży, był nauczycielem wf, wychowawcą oraz trenerem. W 1991r. doprowadził drużynę szczypiornistek Pogoni do mistrzostwa Polski. Wielokrotnie nagradzany w plebiscycie Kuriera na najlepszego trenera na ziemi szczecińskiej, a w 2004 roku z okazji 50-cio Lecia Piłki Ręcznej na Pomorzu Zachodnim został wybrany do grona 10-ciu najlepszych trenerów. Kojarzymy Go zawsze jako osobę z poczuciem humoru i sumiastym wąsem. Czsami przybierał postawę osoby surowej, wymagającej i stanowczej, ale nie pasowało to do Jego osobowości, bo wszyscy mówili o Nim: dusza-człowiek. Kuba odszedł od nas 16 września 2018r.