Wizyta Prezydenta Piotra Krzystka w XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi


Samorząd Uczniowski XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi  zrealizował projekt z funduszy Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Jest to strefa relaksu „Floating Tropic” na trzecim piętrze. Nazwa nie jest przypadkowa, chcieliśmy w niej nawiązać do idei miasta Szczecin Floating Garden 2050. W naszej szkolnej rzeczywistości chodziło o wykorzystanie  roślinności w strefie relaksu. Przewodnicząca SU Santina Oyarce Yuzzelli jest autorką zwycięskiego projektu, w którego realizację zaangażowanych było wiele osób z naszej szkolnej społeczności. W związku z faktem, że MBO jest pionierskim projektem Młodzieżowej Rady Miasta Szczecin mocno wspieranym przez Prezydenta Szczecina. Santina zaprosiła Prezydenta Piotra Krzystka na oficjalne otwarcie naszej strefy relaksu. Prezydent wraz ze swoim zastępcą Danielem Wacinkiewiczem zaszczycili nas Swoją obecnością w środę ok. godziny 13.00. 
W spotkaniu z Prezydentem wzięli udział  uczniowie, którzy najprężniej działają w SU XI LO.
Po krótkiej oficjalnej części młodzież mogła zadać Prezydentowi kilka pytań dotyczących przyszłości MBO, idei Szczecin Floating Garden 2050. Rozmowa potoczyła się w kierunku ekologii i przyszłości naszego miasta. Okazało się, że są to szczególnie bliskie tematy Prezydentowi, który podzielił się z nami ciekawymi pomysłami dotyczącymi tworzenia zielonych stref w Szczecinie i zaprosił nas do współpracy. 
 
Tekst: Małgorzata Kryk – opiekun SU
Zdjęcia: Marek Bryła