Stacja meteorologiczna IMGW na terenie naszej szkoły

Informujemy, że nasza szkoła jako druga w województwie zachodniopomorskim dysponuje klatką meteorologiczną zawierającą termometr suchy, wilgotny, maksymalny i minimalny oraz deszczomierz. Wkrótce zostaną zainstalowane termometry glebowe. Stacja będzie rozbudowana w miarę możliwości finansowych szkoły.
Po zakończeniu całej instalacji będą uruchomione dodatkowe zajęcia z geografii na których będziemy obserwować i opisywać klimat Szczecina.
Czy w Szczecinie można zaobserwować efekt miejskiej wyspy ciepła?
Podczas studiów w Łodzi brałem udział w pomiarach tego zjawiska. Zbadajmy, czy w Szczecinie również centrum miasta jest bardziej ciepłe w bezchmurne, wyżowe, mroźne noce niż peryferia…
Dziękujemy Panu Wicedyrektorowi Januszowi Łazarzowi za tę inicjatywę i skuteczną sprawczość.
Pozdrawiam.
Tomasz Porębski